Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jolka jezdila na Wilsonce

9. 5. 2013

Spolupráce s kamarády z Třebíče má další stránku, protože jsem neodolal a zajeli jsme si s Jolkou ve středu 8. 9. na "Otevření plavební sezóny" na Dalešické přehradě v kempu Wilsonka.

Prostředí romantické, sluníčko se občas schovalo za mraky, v pět odpoledne pořádný "slejvák", vítr 0 až 4 m/s, kamarádi jako vždy vlídní a ochotní mně pomoci k vodě.

Jolka jezdila na "A-čkové" plachty na počátku, nárazy větru, který se nevyzpytatelně točil mezi poměrně hlubokými stráněmi u Wilsonky, jí chvílemi nesvědčily. Po dešti pak jí "B-čka" seděla víc. Jako obvykle jsme zůstali na vodě sami.

Kluci třebíčáci s náma zůstali na břehu až do konce, někteří si zkusili ovládání plachetnice a stále více v nich sílí odhodlání s RC plachetnicemi začít. Z ostatních aktivit bylo moc fajn "loďopolo", 4 hydroglyzéry (vyříznuté z polystyrenu, motor čtyřstovka s "jogurtovkou" 150 mm) se honí za míčem a snaží se ho dostat do branky na břehu.

Wilsonka je pěkný kemp, chatky, louka, lesy okolo, od Brna 55 km, takže na romantickou dovolenou si s sebou neváhejte přibalit plachetnici!