Jdi na obsah Jdi na menu
 


OLOMOUCKÝ TVARŮŽEK - 2012

28. 10. 2012

Ahoj,
po domluvě s Markem jsem v sobotu 16-tého poránu sbalil Viktorku a vydali jsem se, byvše povzbuzeni výzvou "olomoučáků" - "přijeďte všichni, nevadí, jestli nemáte IOM-ku, stačí, když se vejdete s lodí do rozměrů 0,5 až 2 metry" na Náklo. Protože Viktorka se do uvedeného rozmezí svými 78-mi centimetry vejde tak akorát.

Vyjel jsem s obavami, jestli se dostanu k vodě (jsem na vozejku) a jestli nebudu někomu na obtíž, protože sice s plachetnicemi jezdím skoro dvacet let, ale na oficiální regatu jedu poprve. Obavy se ukázaly býti liché. Olomoučtí hoši mně i Viktorce pomohli k vodě a přijali nás úplně normálně.
Za chvíli po mně přijel i Marek se svojí Elis, takže jsme byli jako "brňáci" kompletní.
Lodě jsou ustrojeny, vanty správně napnuty, vítr začíná foukat, baterky dosud plně nabity, tak na vodu a jedem!
Odjelo se celkem 15 jízd, Marek se úspěšně pral s Elis o místo na bedně - skončili na nádherném třetím místě - GRATULACE!!!
Viktorka se chovala jako mladá distingovaná dívka - nikam se nehrnula, snažila se moc nezavazet ostatním a občas pokukovala po těch dračicích IOM-kách. Odjela si bez poruchy dvanáct jízd (v těch posledních ji nárazový vítr už "kladl na bok") a neskončila poslední.
Po čtvrté odpoledne jsme se loučili a kolem šesté večer jsme byli zpátky v Brně.
Pocity z mojí první regaty? Nádherně strávená sobota s partou fajn kamarádů, krásné "jachtání", pokec mezi jízdami, vzájemné hecování. Díky "olomoučáci"!
Jediný negativní zážitek? Spálené ruce, které držely vysilačku celý den a "zoncna rumplovala" bez jediného mráčku - zapomněl jsem si ruce natřít opalovákem.

 

 

 Video z akce:

www.youtube.com/watch

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Olomouc 16.6.2012