Jdi na obsah Jdi na menu
 


IOM Azetone - nákup a stavba

Bohužel nestíhám a tak jen ve stručnosti pár informací, podrobný článek napíšu až budu mít čas.

Jak jsem již zmínil v článku "Proč IOM" rozhodli jsme se pro nákup lodi Azetone ve formě kitu ze Švédska. Lodě jsme objednali loni na podzim a již před vánoceni nám objednané kity prišli. Kvalita dodaných dílů mě však velmi zklamala, předpokládal jsem že díly budou již hotové, opak je však pravdou. Trup i paluba jsou sice natřené základovou barvou, ale barva na některých místech nedrží a občas jsou barvou maskované nevytmelené bublinky v laminátu. Na závaží kýlu je vidět že olovo ještě před dolitím vychladlo. Na kýlu a kormidle se šetřilo při lepení epoxidem což je potřeba opravit. Naštěstí jsou však oba kity které jsme objednali po "drobných" opravách použitelné.

Takeláž jsme objednávali z Hausemartin Sails, protože nabízejí vše potřebé za velmi dobré ceny. Bohužel komunikace s nimi je velice problematická - na email odpovídaji v rozmezí 3-7 dnu.Také se jim občas stane že na váš dotaz odpoví zcela nečekaně. Jeden příklad za všechny:

Na dotaz co by mi doporučili za fitinky na naše lodě a jaká je cena včetně poštovného, jsem dostal odpověď  - "Jaká je tvoje adresa."

Nakonec se nám přece jen povedlo udělat objednávku. 26.1. jesem dostal email že zboží bylo odesláno. 8.2. přišly stěžně s ráhny, 27.2. přišly plachty (datum odeslání na balíčku je 17.2.) a fitinky které již nutně potřebujeme ke stavbě zatím ještě nedorazily.

Tak fitinky už dorazily (5.3.), ale nějak se Martinovi nepovedlo správně napočítat  "Head fittings" dorazila jedna místo čtyř. Možná tam toho bude chybět více ale návod ke kompletaci nejde z jeho stránek stáhnout. 

Marek

P.S.

Do fotoalba jsem dal  nějaké fotky a průběžně je budu doplňovat,podle toho jak bude stavba pokračovat.